

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 27 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
Stock: 6036
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.12739 | $1.27390 |
| 50 | $0.10332 | $5.16600 |
| 100 | $0.08380 | $8.38000 |
| 500 | $0.06797 | $33.98500 |
| 1000 | $0.05513 | $55.13000 |
| 3000 | $0.04471 | $134.13000 |
| 5000 | $0.03626 | $181.30000 |
| 10000 | $0.02941 | $294.10000 |
